Aktuálně 2021

Viktorka oslavila výročí výhrou. I s našimi záchranáři

FC Viktoria Plzeň oslavil 110. výročí od svého založení ve velkém stylu. Krajští zdravotničtí záchranáři byli u toho.

Fotbalová školička, bublinový fotbal, stěna přání, autogramiády... Nejen takový byl program oslav 110. výročí jednoho z nejúspěšnějších českých fotbalových klubů, FC Viktoria Plzeň. K tomu speciální známková edice, či světoznámá operní diva Eva Urbanová, která zazpívala přímo na trávníku v Plzni státní hymnu. „Přímo na fotbalovém trávníku jsem ještě nezpívala, těším se tedy hodně na tuto zkušenost. Viktorii bych zároveň k významnému jubileu popřála mnoho úspěchů a spokojených fanoušků,“ říká Eva Urbanová.

A nakonec od 19:00 slavnostní zápas 8. kola Fortuna ligy proti Českým Budějovicům... Pro aktuálně vedoucí tým tabulky Plzeň šlo o velmi prestižní zápas. Klub nastoupil ve speciálních retro dresech a povzbuzen týden starou výhrou nad Spartou chtěl přidat sedmé vítězství z dosavadních osmi kol, což se mu skutečně povedlo. Po úporném boji nakonec Viktorka zdolala svého soupeře skórem 2:1.

Během celých oslav byli na hřišti "třetím hráčem" zdravotničtí záchranáři ZZS PK. Na místě zajišťovali nejen zdravotnický dozor, ale zároveň edukovali veřejnost v první pomoci, laické resuscitaci a také radili, jak správně volat na linku 155.

Celé oslavy se nadmíru vydařily a fotbalová veřejnost odcházela ze stadionu v dobré náladě.

 

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Antonín Pojeta, Martin Steiner a FC Viktoria Plzeň

 

viktoria 2

 

viktoria 3

 

sa1

 

sa0

 

viktoria 1