Aktuálně 2021

Černý víkend na silnicích. Zahynul chodec v Holýšově i řidič na Tachovsku

Krajští zdravotničtí záchranáři během posledního zářiového víkendu zasahovali u vysokého počtu vážných dopravních nehod. Na silnicích Plzeňského kraje se opět umíralo.

Černý víkend začal hned v pátek večer v Holýšově. Na křižovatce v Jiráskově ulici vozidlo srazilo chodce. K nehodě vyjely všechny záchranné složky, zraněného si do péče převzali záchranáři a vzhledem k závažnosti zranění byl na místo povolán i vrtulník LZS. Muž narozený v roce 1968 utrpěl velmi těžká zranění a byl v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami transportován LZS na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Zde svůj boj o život bohužel prohrál.

V sobotu dopoledne pak došlo k dopravní nehodě na tradičním místě za Třemošnou, u odbočky na Horní Břízu. Zranění zde utrpěla žena r. 1982 a dítě. ZZS PK je transportovala do FN Plzeň k dalšímu ošetření. Ve 12:20 pak u obce Míšov na jižním Plzeňsku narazil motocyklista r. 1993 do zadní části automobilu a s mnohočetnými poraněními středně závažného charakteru byl transportován rovněž do FN Plzeň. Další srážka motocyklu s automobilem se odehrála u Petrovic na Sušicku. Zde muž r. 1970 se štěstím vyvázl s lehčím zraněním. Do třetice další motorkář havaroval po 15. hodině u obce Lestkov. Ten byl transportován se středně těžkým zraněním na urgentní příjem FN Plzeň, kde skončil i cca čtyřicetiletý muž, který narazil do stromu u obce Zliv.

K dalšímu úmrtí bohužel došlo v neděli krátce před polednem před obcí Dlouhý Újezd na Tachovsku. Muž r. 1958 zde s vozem Citroen Xsara vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékařka ZZS přes veškerou snahu všech zasahujících složek konstatovala na místě exitus. Po druhé hodině odpoledne došlo za Mýtem směrem na Kařez ke střetu motorkáře a osobního auta. Naši záchranáři z místa transportovali motocyklistu narozeného v roce 1982 se středně těžkými zraněním do Fakultní nemocnice na Lochotíně. Řidičku osobního auta narozenou v roce 1976 museli nakonec záchranáři taktéž transportovat do nemocnice, neb sice byla bez viditelných zranění, ale utrpěla psychický otřes. Další motocykl a osobní vůz se střetly kolem půl třetí odpoledne na silnici 145 u Kašperských Hor. Řidička narozená v roce 1991 cestovala ze Stach na Kašperské Hory a ve stejném směru za ní jel muž narozený v roce 1976 na motocyklu. Ten nejspíše nepřizpůsobil rychlost jízdy, a když chtěla řidička odbočit doleva, motocyklista do auta narazil. Na místo musely vyjet všechny záchranné složky a zraněného motocyklistu si opět převzali záchranáři.

Jezděme opatrně, ať na silnicích na počátku podzimu neumírají lidé zbytečně!

 

Text: Víězslav Sladký

Foto: ZZS PK, Krimi-plzen, HZS ČR

 

nehody 1

 

nehody 2

 

nedody 3