Aktuálně 2023

Vánoční pozdrav tiskového oddělení ZZS PK

Vážené kolegyně, milí kolegové,

když jsme se zamýšleli nad letošní vánoční zdravici, popravdě řečeno nás krom zdánlivých banalit, jako je zdravíčko, štěstíčko, lásečka a pohodička (tedy toho, co si zarputile každoročně přejeme, ale povětšinou nemáme) nic nenapadlo.

 

I když vlastně přece. Rádi bychom Vám všem poděkovali nejen za spolupráci s naším tiskovým oddělením, ale zejména za vaší každodenní práci, kterou běžně děláte. Za „službu“, která je v tomto případě nejen zdravotnická a záchranná, ale mnohdy přímo zachraňující. A v mnoha případech také ne. Tady se sluší poděkovat, že nepropadáte skepsi a „blbé náladě“. Zvláště Vám, co to na záchrance táhnete řadu let, nebo dokonce desetiletí. Vy zasloužíte obdiv. Pracujete a zachraňujete bez ohledu na okolnosti i nesplněné sliby, které byly nejen nám, ale všem zdravotníkům dány za nadlidské vypětí během covidové pandemie. V době, kdy jsme byli všichni zahnáni do kouta. Jenže strach, jako v dějinách obvykle, rychle vystřídalo zapomnění a nezájem. Z dějin se nepoučíš, dokud je nezažiješ. Také začal převládat názor, že záchranka je v podstatě polovojenská organizace, kde by veškerá činnost měla být odlidštěná a standardizovaná, abychom jí všichni vykonávali stejně. Naším názorem je, že nemusíme pracovat všichni stejně, pokud pracujeme dobře. Myslíme na Vás v souvislosti s mnoha událostmi dnešních dnů a chápeme, jak je pro nás všechny důležité poděkování, pochvala, uznání anebo jakákoli zpětná vazba. Mnohdy stačí říct „jsi dobrej, díky za spolupráci.“

Dělejme svou práci srdcem, aniž bychom ztratili lidskost, víru, naději a úsměv. Jste těmi, kdo je pro záchranku důležitý. Stojí to mnohdy hodně sil a zasloužíte si klidné svátky. A samozřejmě hodně zdravíčka, štěstíčka, lásečky a pohodindy do roku 2024 ! 

Za tiskové oddělení ZZS PK Mája, Víťa, Bára a Andy

Ilustrační foto: Vítězslav Sladký

 

vanoce