Aktuálně 2015

Setkání s novináři

Dne 12. 1. 2015 se uskutečnilo v budově ZZS na Klatovské třídě setkání s novináři, na kterém jsme představili novinářské veřejnosti naše vize a plány pro rok 2015.

Program byl rozdělen do čtyř částí, v první části byly představeny investice do vzdělávání, ZZS získala pro rok 2015 a 2016 celkem 14 rezidenčních míst pro obor: Zdravotnický záchranář pro urgentní medicínu, dále budeme usilovat i o rezidenční lékařská místa. Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS zařadí v příštím roce nový interní vzdělávací systém.

Ve druhé části jsme představili naší snahu o výstavbu nových výjezdových stanovišť v Plzni-Doubravce a v Boru u Tachova a potřebu rekonstruovat výjezdová střediska v Plzni na Lidické ulici a v Klatovech.

Ve třetí části jsme novináře seznámili s obměnou vozového parku. V letošním roce ZZS Plzeňského kraje s výraznou finanční podporou z  fondů  EU zakoupí 21 velkých skříňových sanitních vozů, který bezesporu zvýší komfort pro naše pacienty.

V poslední části jsme novinářům představili výzkum a vývoj pro segment ZZS

Vývoj se týká několika projektů:

a) Neinvazivní monitoring kardiovaskulárního systému

b) Odpařovač inhalačních anestetik pro obtížné zajištění dýchacích cest

c) Ohřívač infuzních roztoků

d) Vyhřívaná nosítka

Některé pomůcky byly novinářům názorně předvedeny. Na konci následovaly otázky ke všem představeným vizím.

Za novináře se zúčastnili redaktoři z Plzeňského deníku a z Deníku Právo. ZZS zastupoval ředitel MUDr. Roman Sviták a manager vnějších vztahů Mgr. Michal Kobela.

 

DSC01629

 

 

DSC01632