Aktuálně 2015

Hokejový turnaj

Ve dnech 10. - 12. 4. 2015 se uskutečnil již 7. ročník hokejového turnaje zdravotnických záchranných služeb.

Turnaj se konal v Plzni v hale Kooperativy a zúčastnily se ho týmy ze 13. krajů České republiky a také Zdravotnická záchranná služba z Bratislavy. Turnaj zahájila tisková mluvčí ZZSPk Lenka Ptáčková a Jaroslav Salfický. Slavnostní buly vhodil bývalý trenér HC Škoda Plzeň Milan Razým.

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po sedmi účastnících. Týmy, které se umístily na 1 - 4 místech, postoupily do čtvrtfinále. Týmy, které se umístily na 5., 6. a 7. místech, hrály o konečné pořadí.

Turnaj se hrál systémem dvakrát patnáct minut čistého času a fauly se trestaly vyloučením na jednu minutu.

Tým Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje postoupil ze skupiny do čtvrtfinále z prvního místa, kdy postupně porazil týmy z Pardubického kraje 5-4, Olomouckého kraje 4-3, Středočeského kraje 5-0 (kontumačně), Moravskoslezského kraje 4-2, Královohradeckého kraje 4-2, v posledním utkání tým Plzeňského kraje podlehnul výběru z Prahy 4-5, ale to už předem věděl, že je jistým vítězem ve skupině.

Tým ZZSPk získal ve skupině 15 bodů s celkovým score 26:16 a ve čtvrtfinále narazil na výběr Jihočeského kraje.

Čtvrtfinálové utkání začali domácí hráči aktivně, již ve třetí minutě se řítil do samostatného úniku Jan Beránek a nezaváhal 1-0, v osmé minutě využil špatnou rozehrávku hostujícího brankáře Vladimír Janda a zvýšil na 2-0 pro domácí. Ve druhé polovině utkání hostující hráči zvýšili aktivitu a 10 minut před koncem snížili z levého kruhu na 2-1, utkání ubíhajícím časem znervoznělo a vyvrcholilo 20 vteřin před koncem, kdy hostující hráči neudrželi nervy na uzdě a po sporně odpískaném ofsajdu začali postrkávat do rozhodčího, tomu nezbylo nic jiného než utkání předčasně ukončit.

Další čtvrtfinálová utkání: Královohradecký kraj-Vysočina 4-1, Karlovarský kraj-Praha 2-1, největší kaňkou na celém turnaji byl zápas mezi Středočechy a Bratislavou, kdy Bratislavský hráč Gašparovič napadnul pěstí rozhodčího kvůli neuznanému golu z důvodu, že skorující hráč měl jiné číslo na dresu, než bylo uvedeno na soupisce, utkání bylo ukončeno za stávajícího stavu 2-1 pro Středočeský kraj.

V semifinále na domácí tým čekal výběr Královohradeckého kraje. Semifinálové utkání začali domácí hráči náporem a v páté minutě Martin Straka po individuální akci přes celé kluziště otevřel score 1-0, domácí pokračovali v náporu, v šesté minutě Radek Hnětkovský našel Rosťu Klementa a ten orazítkoval tyč, sedmá minuta - Martin Straka napřáhnul a byla z toho opět tyč Hradecké branky. V desáte minutě se zmocnil na červené čáře puku opět Martin Straka, obehrál obránce a blafákem zvýšil na 2-0. V 11. minutě byl sám před brankářem Rosťa Klement a byla z toho už třetí tyč v první polovině utkání. Neproměněné šance mohli domácí mrzet o minutu později, když Hradec využil přesilovku a snížil na 1-2. Druhá polovina utkání už byla vyrovnaná. Ve druhé minutě ujel v oslabení hostující hráč, ale skvěle se vyznamenal domácí brankář Honza Baumruk. Ve čtvrté minutě připravil Radek Hnětkovský další šanci pro Rosťu Klementa, ale zase z toho gol nebyl. V osmé minutě hostující hráči využili špatného střídání domácích a vyrovnali na 2-2. Drama vrcholilo a dvě minuty před koncem měl šanci opět Rosťa Klement, kdy krátce po skončení přesilové hry neprostřelil po závaru hostujícího brankáře. Minutu před koncem utkání se řítil sám na Honzu Baumruka hradecký útočník, ale Honza Beránek šipkou zachránil a puk odpálil do bezpečí. Dvacet vteřin před koncem se řítil sám na branku největší smolař utkání Rosťa Kliment, udělal kličku brankáři a z úhlu střílel do prázdné branky, v poslední chvíli na brankové čáře zachránil hostující obránce. Nejlepší utkání turnaje skončilo 2-2 a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel Radek Hnětkovský, perfektní blafák a 1-0, hostující útočník také nezaváhal a prostřelil Honzu Baumruka 1-1. Jako druhý jel za domácí Jan Beránek a prostřelil mezi betony 2-1. Hostům druhý nájezd chytil Honza Baumruk a Martin Straka mohl už posunout svůj tým do finále, nezaváhal a výstavním blafákem ukončil dramatické utkání.

Ve druhém semifinálovém utkání výběr Středočeského kraje golem z poslední minuty porazil výběr Karlovarského kraje 4-3.

V souboji o třetí místo porazil výběr Hradeckého kraje již unavený výběr Karlovarského kraje 5-1.

Finálové utkání mezi Plzeňským krajem a Středočeským krajem začalo sice ve vysokém tempu, ale opatrně bez vyložených šancí.

Domácí se ujali vedení po skvěle sehrané přesilové hře, Radek Hnětkovský našel Honzu Beránka a ten nekompromisně zavěsil pod horní břevno 1-0. Nadále hře z obou stran dominovala pozorná obrana, dvě minuty před koncem první poloviny utkání v oslabení v poslední chvíli odpálil Jiří Popule kotouč od domácí brány, v poslední minutě první poloviny utkání se vyznamenal domácí brankář Honza Baumruk, který zneškodnil samostatný nájezd a i následnou dorážku hostujícího útočníka.

Na záčátku druhé poloviny utkání prověřil brankáře bombou od modré Radek Hnětkovký, v 8. minutě se sám před hostujícím brankářem ocitnul po přihrávce od Petra Sloupa Vladimír Janda, ale gol z toho nebyl. V 9. minutě jel sám na Honzu Baumruka hostující útočník, ale ten znovu domácí tým podržel a zneškodnil poslední vyloženou šanci hostujícího týmu. Pět minut před koncem utkání měli domácí šanci hrát 20 vteřin přesilovku 5-3, ale špatnou rozehrávkou po vyhrané buly se o ní sami připravili.

Posledních pět minut domácí už hráli velice opatrně a na čas a skvělou obranou už soupeře do vyložené šance nepustili.

Finále tak rozhodla využitá přesilová hra a výběr ZZSPk tak po roce zaslouženě obhájil prvenství.

Nejlepším střelcem a zároveň vítězem kanadského bodování se stal královohradecký Marcel Karlovský.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Tomáš Hamaric z Vysočiny.

Konečné pořadí:1.Plzeňský kraj, 2.Středočeský kraj, 3. Hradecký kraj, 4.Karlovarský kraj, 5.Bratislava, 6.Praha, 7.Vysočina, 8. Jihočeský kraj, 9. Olomoucký kraj, 10. Ústecký kraj, 11. Pardubický kraj, 12. Jihomoravský kraj, 13. Zlínský kraj, 14. Moravskoslezský kraj.

Ceny předával ředitel ZZSPk MUDr. Pavel Hrdlička a Jaroslav Salfický.

 

 

DSC01727

 

DSC01773

 

DSC01730

 

DSC01758

 

DSC01734

 

DSC01721

 

DSC01770

 

DSC01720

 

DSC01767

 

DSC01723

 

DSC01736

 

DSC01759

 

DSC01742