Aktuálně 2015

Benefiční cyklistický závod Františka Raboně

František Raboň patří k nejúspěšnějším českým cyklistům posledního desetiletí. Závodit začal v roce 2006 a poté se zúčastnil 5x Giro d'Italia , 2x Vuelta Espana a třikrát se stal Mistrem České republiky v časovce.

 

Nyní podniká a část svého času věnuje charitě. Tak tomu bylo i v sobotu 29. září 2015, kdy svým jménem zaštítil první ročník Benefičního cyklistického závodu Františka Raboně v okolí Šťáhlavic a zámku Kozel. Jedním z partnerů závodu, jehož výtěžek půjde na pomoc dennímu stacionáři pro děti s handicapem CENTRUM HÁJEK, se stala i Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje.

Krajští zdravotničtí záchranáři prostřednictvím výjezdové skupiny rychlé zdravotnické pomoci nejen zajišťovali první pomoc v místě startu a cíle závodu, ale zájemcům také předvedli základy laické resuscitace. Dopoledne se soutěžilo v dětských disciplínách, v poledne pak odstartovaly hlavní závody Marathon (na 50 km) a Fitness (na 25km). Trať vedla z 90% po lesních cestách, takže si každý biker přišel na své. Skvěle pořadatelsky zvládnutý benefiční závod podpořil svojí účastí i hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

Záchranáře zaměstnávaly zejména agresivní vosy. Martin Beneš s Karlem Hnilicou ml. ošetřili sedm lidí s alergickou reakcí na bodnutí hmyzem a jednoho závodníka s odřeninami dolní končetiny. Jinak závod proběhl v poklidné a přátelské atmosféře. Účastníci i pořadatelé podpořili dobrou věc a závodníci se již dnes těší na další ročník.

Vítězslav Sladký

Foto (autor Vítězslav Sladký):

1) Stanoviště ZZSPk na Benefičním cyklistickém závodu Františka Raboně

P1170753

2) Hejtman Plzeňského kraje na návštěvě u výjezdové skupiny ZZSPk

P1170722

3) Cyklista František Raboň

P1170741

4) Start závodu Marathon na 25 km

 P1170739

5) Závodníci závodu Fitness na 25 km

P1170751

6) Krajští záchranáři ošetřují jednu z pacientek po bodnutí hmyzem

P1170724