Aktuálně 2015

Skupina senátorů navštívila sídlo záchranářů

Skupina senátorů z Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu ČR navštívila ve středu 17. září ZZSPk

Devítičlenná skupina senátorů z Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu ČR navštívila ve středu 17. září hlavní sídlo Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v Plzni na Klatovské třídě. Nová budova záchranky byla postavena a zprovozněna teprve před dvěma roky, zdravotnické operační středisko (dispečink) se sem přestěhovalo o rok později.

Hosty přivítal v centru záchranářů management ZZSPk v čele s ředitelem MUDr. Pavlem Hrdličkou. Ten během krátké přednášky připomněl celou historii záchranné služby od roku 1974, kdy se v Plzni objevily první sanity rychlé zdravotnické pomoci, až po současnost. Nejen s legislativou pak přítomné seznámil náměstek útvaru zdravotnických činností doktor Robin Šín, zajímavosti z výjezdů přidala primářka Jana Vidunová. Zatímco ekonomický náměstek Ing. Vlastimil Stehlík promluvil zejména řečí čísel, šéflékař zdravotnického operačního střediska MUDr. Jiří Růžička představil chystanou převratnou novinku - speciální aplikaci pro mobilní telefony, kterou pro širokou veřejnost vyvíjí jedna z brněnských softwarových firem.

Následně si senátoři prohlédli moderní zázemí krajských záchranářů. Nejvíce je pochopitelně zaujalo „srdce záchranky“, zdravotnické operační středisko pro příjem tísňové linky 155, a speciálně vybavené sanitky, se kterými záchranáři k pacientům vyjíždějí. Všichni přítomní, bez ohledu na politickou příslušnost, se shodli, že náročnou práci zdravotnických záchranářů je třeba podpořit kvalitní legislativou a přiměřenými finančními prostředky.

 

P1180178

 

P1180169

 

P1180143

 

P1180164