Aktuálně 2018

Zdravotničtí záchranáři dohlíželi na extrémní závod hasičů

 V sobotu 7. dubna 2018 se na domažlickém náměstí konal už jubilejní 15. ročník jednoho z nejextrémnějších hasičských závodů v Čechách, výstup na zdejší slavnou kostelní věž.

 Celkem 82 dobrovolných hasičů se pokoušelo zdolat 194 nepravidelných schodů věže arciděkanského kostela. Na věž vysokou 56 metrů závodníci vybíhali s plnou polní - v pracovním stejnokroji, holeňové obuvi s dýchacím přístrojem Saturn S7 na zádech a hadicí C52 v ruce.

 Soutěž dokončilo všech 82 hasičů ze 42 sborů dobrovolných hasičů a o jejich skvělé kondici svědčí i skutečnost, že nikdo z nich neskončil v péči přítomné výjezdové skupiny zdravotnických záchranářů ZZS Pk kvůli náhlé zdravotní indispozici.

 Nejrychleji se do ochozu dostal stejně jako loni Jiří Hnyk z Klenčí pod Čerchovem s časem 73.84s, který startoval v kategorii do 30 let. Kategorii nad 30 let vyhrál Antonín Rendl se Sboru dobrovolných hasičů Česká Kubice.

 „Dostat se až nahoru je téměř nadlidský úkol, který dá zabrat i trénovaným závodníkům,“ řekl Luboš Mleziva, prezident soutěže a starosta SDH Domažlice, který závod pořádá. Letošní 15. ročník soutěže byl poprvé doplněný i o velkoplošnou projekci s obrázky z kamer rozmístěných po věži.

Text: Vítězslav Sladký
Foto: Zdeněk Mleziva

Dom 1  Dom 2  Dom 3