Aktuálně 2018

Další HPO: Na Rokycansku havarovala dodávka s osmi pasažery

 V sobotu 9. června v půl deváté večer došlo na 48. kilometru dálnice D5 ve směru od Prahy na Rozvadov k vážné dopravní nehodě postarší dodávky Mercedes přepravující celkem osm osob. Jednalo se o pět dospělých a tři děti z Moldávie.

 Spekuluje se o tom, že přetíženému vozidlu zřejmě v extrémních teplotách praska jedna z pneumatik. V šetření policie bude také skutečnost, zda bylo vozidlo vůbec způsobilé pro přepravu tolika osob a nákladu. Dodávka vyjela po defektu z dálnice, najela do svahu, následně se smykem otočila o sto osmdesát stupňů a převrátila se na bok. Na místo okamžitě vyrazily všechny složky IZS a vzlétl vrtulník LZS. Zdravotnické operační středisko ZZS Pk vyhodnotilo havárii jako mimořádnou událost s hromadným postižením osob, neboť na místě zasahovalo více než pět výezdových skupin.

 "Celkem bylo ošetřeno osm zraněných, sedm osob utrpělo středně těžká zranění a jeden účastník dopravní nehody zranění lehká. Dva pacienty jsme museli přepravit na Emergency letecky, ostatní jsme transportovali sanitními vozy," uvedl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

 Další dva zásahy s nehodou souvisely - v koloně čekajících aut se udělalo nevolno staršímu kardiakovi a mladé těhotné ženě.

Text: Vítězslav Sladký
Foto: www.krimi-plzen.cz

DN 1  dn3  dn 2