Aktuálně 2020

ZZS PK slavnostně předala diplomy novým řidičům - záchranářům

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje slavnostně předala v sídle Krajského úřadu PK diplomy účastníkům prvního ročníku akreditovaného kurzu pro řidiče zdravotnické záchranné služby.

 Roční kurz úspěšně ukončilo osmnáct novopečených řidičů - záchranářů, z nichž polovina našla ihned uplatnění na Zdravotnické záchranné službě Plzeňského kraje, kde v následujících dnech nastoupí do pracovního poměru. Diplomy jim během slavnostního ceremoniálu předali radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková, doktor Robin Šín ze ZZS PK, primářka a náměstkyně pro krizové řízení ZZS PK Jana Vidunová, hlavní sestra ZZS PK Jana Průchová a koordinátorka projektu Tereza Slámová.
 "Vážím si všech zdravotnických pracovníků, tedy lékařů, sester i řidičů ze záchranky, kteří jdou dnes do tohoto oboru, kde máme nedostatek pracovníků. Přeji vám při vašem zaměstnání i poslání mnoho úspěchů," uvedla radní KÚ PK Milena Stárková. Doktor Šín pak zdůraznil, že většina účastníků kursu ještě před rokem znala české zdravotnictví jen z televizních seriálů, přičemž za uplynulý rok všichni získali nejen patřičné praktické i teoretické znalosti, ale také se potkali s realitou zdravotnictví a běžného záchranářského života. 
 Všichni zúčastnění se shodli, že účastníci kurzu řidičů zdravotnické záchranné služby udělali během studia neuvěřitelný pokrok a jsou připraveni k tomu, aby byli pomocnou rukou zdravotnickým záchranářům ve výjezdových skupinách RZP. A také, aby pokud možno vždy dorazili k pacientům bezpečně a včas. Radní Milena Stárková zároveň přislíbila, že udělá vše pro to, aby se zdravotníci dočkali odpovídajícího platového ohodnocení.
 Novým řidičům ZZS gratulujeme a přejeme hodně šťastných kilometrů za volanty sanitek!

Text a foto: Vítězslav Sladký 

diplom 1  diplom 2  diplom 4

diplom 3  diplom 5