Aktuálně 2020

Zdravotničtí záchranáři získali darem 56 moderních nanomasek

56 nejmodernějších nanomasek typu WPA typ 4 získali plzenští krajští zdravotničtí záchranáři přímo od jejich výrobce, kterým je společnost Workpress Aviation s.r.o.

 Účinnost těchto masek přitom výrazně převyšuje běžné respirátory katerorie FFP3. Výrobek vyvinuli přímo inženýři zmíněné plzeňské firmy, které se dosud zabývala výrobou součástek pro letecký průmysl, především pro firmy Airbus a Boeing. Do vývoje nanomasek společnost vložila od počátku koronavirové krize sto miliónů korun.
 „Na výrobu masek jsme vyčlenili halu, která se nachází ve stejné výrobní zóně jako naše hlavní výrobní hala. Může nabídnout výrobní prostory až 19 tisíc metrů čtverečních. Na jednoduchých kompletacích a šití upínacího systému se podílejí i vězni z borské věznice,“ popisuje současnou situaci kolem výroby Jiří Heckel, ředitel WPA.
 Maska je z certifikovaného materiálu, který přilne na tvář, má dva nádechové filtry na bocích a jeden výdechový ventil vpředu. A co je v době pandemie důležité, filtr odolá virům a bakteriím a celá maska se dá dezinfikovat nebo sterilizovat, a tedy opakovaně použít.
 Plzenští krajští zdravotničtí záchranáři za dar přesahující hodnotu 55 tisíc korun srdečně děkují.

Text: Vítězslav Sladký

Foto: ZZS PK 

wpa