Aktuálně 2021

Navždy dodýchal náš dlouholetý kolega Václav "Bad" Janeček

Po krátké těžké nemoci nás 29. ledna 2021 navždy opustil ve věku pouhých dvaašedesáti let dlouholetý řidič Zdravotnické záchranné služby Václav Janeček (narozen 2. září 1958).

 Na plzeňskou záchranku nastoupil hned osm měsíců po vzniku samostatného Územního střediska záchranné služby (dnes ZZS PK) 1. září 1993. Předtím už ovšem déle než tři roky šoféroval převozovou sanitku ve Fakultní nemocnici Plzeň. Co jiného, než legendární „dvanáctsettrojku“… Na záchrance řídil vše od Renaultů a Peugeotů po Volkswageny a Mercedesy.

 „Tohle je Bad,“ bylo mi řečeno, když jsem se s Vaškem Janečkem poprvé před asi pětadvaceti lety potkal. Prakticky nikdo mu jinak neřekl, díky plnovousu a podobě s italským hercem Budem Spencerem. Pro kolegy byl Badem, Badíkem. Tak trochu bručoun, ovšem se srdcem na dlani. Milovník dobrého jídla a vaření. A rychlý jezdec, který za volantem sanitky strávil víc jak třicet let. Mimo to vypomáhal s opravami aut a drobnými stavebními pracemi. V roce 2007 se např. významně podílel na rekonstrukci podlah a obnově nábytku tehdejšího Zdravotnického operačního střediska na ulici Edwarda Beneše. Kdykoli bylo potřeba rychle zaskočit, býval první volbou, neb řadu let bydlel kousek od záchranky.
 Před více než dvaceti lety Václav Janeček úspěšně překonal zákeřnou nemoc, aby nakonec podlehl nevyzpytatelné mozkové příhodě. Snad se TAM NAHOŘE potká nejen se skutečným Budem Spencerem, ale také s kolegy a kamarády, z nichž mnohým nezištně pomáhal v dobách jejich těžké nemoci.
 „Badíku, myslíme na Tebe!“

Vítězslav Sladký

Foto: Repro redakce 

svíčkabad