Aktuálně 2021

Kolona sanitek doprovodila našeho kolegu na poslední cestě

Kolona šestnácti sanitek záchranné služby, ke kterým se připojila ještě vozidla hasičů, projela dnes před polednem pomalu Plzní.

 Zdravotničtí záchranáři se loučili se svým kolegou Václavem Janečkem, jemuž všichni říkali Bad. Zemřel ve věku dvaašedesáti let po krátké nemoci 29. ledna 2021. I z důvodu vládních opatření nemohla rodina zesnulého vypravit klasický pohřeb pro více smutečních hostů, takže záchranáři oblíbeného dlouholetého kolegu doprovodili na poslední cestě tímto netradičním způsobem a důstojně se s ním rozloučili při zachování všech platných opatření.
 Smuteční akt začal v 11 hodin dopoledne přímo před budovou ZZS PK na Klatovské třídě, kde se kolegové mohli v tichosti poklonit rakvi s ostatky svého kamaráda, položit květinové dary a tiše zavzpomínat. Průběžně přišlo množství nejen současných, ale i bývalých záchranářů. V půl dvanácté vyjel smuteční průvod sanitek a hasičských vozů od výjezdové základny Plzeň Bory Klatovskou třídou, ulicí U Trati a Rokycanskou směrem k Ústřednímu hřbitovu a krematoriu v Plzni. Zde jsme svému kolegovi naposledy zahoukali a symbolicky se s ním rozloučili.
 Spolu s námi se tohoto aktu zúčastnili i pozůstalí. Poslední "Badova" cesta byla snad důstojným rozloučením se záchranářem, který "rychlou sanitku" pilotoval nezmála třicet let. Květinové dary jsou momentálně umístěny u improvizovaného pietního místa ve vestibulu ředitelství ZZS PK. 

Text: Martin Brejcha, Vítězslav Sladký
Foto: Vítězslav Sladký, ZZS PK

Bad 13  Bad 1  Bad 6

Bad 8  Bad 9