Aktuálně 2021

Plzeňští záchranáři bronzoví na Rallye Rejvíz. Blahopřejeme!

Výjezdová skupina RLP Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje ve složení MUDr. Ivana Šolonková, Eva Stočesová a Antonín Pojeta nás skvěle reprezentovala na Rallye Rejvíz, kde v Národní soutěži posádek RLP (standard) skončila na vynikajícím třetím místě! Blahopřejeme.

Rallye Rejvíz je přitom patrně nejstarší a nejprestižnější českou záchranářskou soutěží s mezinárodní účastí. Existuje už od roku 1997.

Během Rallye Rejvíz si výjezdové skupiny zdravotnické záchranné služby (s lékařem /RLP/ i bez lékaře /RZP/) praktickou soutěžní formou prověřují, porovnávají a cvičí koordinaci své práce při simulovaných zásazích. Úkoly jsou koncipovány jako běžný výjezd ZZS a schopnosti jednotlivých členů záchranářských týmů hodnotí odborná komise. Nedílnou a neocenitelnou součástí Rallye Rejvíz je také výměna praktických zkušeností mezi pracovníky záchranných služeb z Česka i ze zahraničí.

První ročník Rallye Rejvíz se konal v roce 1997 u příležitosti 20. výročí založení Záchranné služby Jeseník v osadě Rejvíz v srdci Jeseníků. Pozitivní ohlas, který u účastníků akce vyvolala, přiměl „duchovní otce“ Rallye Rejvíz, dnes už bohužel nežijícícho doktora Jiřího Staňu a Jana Maršálka, aby zorganizovali další ročníky. Postupem času se Rejvíz vyprofiloval v prestižní záchranářskou soutěž.

Vezmeme-li v úvahu, že některé záchranářské týmy celoročně cvičí cíleně na tuto soutěž, o to víc si úspěchu našich záchranářů vážíme!

 

Text: Vítězslav Sladký

Foto: ZZS PK

 

rejvíz 1

 

Rejvíz 3

 

 

Rejvíz 2