Aktuálně 2022

Opustil nás lékař Jan Špeta. Se záchrankou spolupracoval přes 20let

 Včera nás zcela náhle a nečekaně navždy opustil dlouholetý lékař Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje MUDr. Jan Špeta. Člověk mimořádně vlídný a empatický nejen k pacientům, ale také ke svým kolegům.

 Jan Špeta se narodil v roce 1951. Po vystudování Lékařské fakulty UK začal pracovat v roce 1975 jako chirurg v nemocnici v Plané u Mariánských Lázní. Na zdravotnické záchranné službě sloužil od roku 2001 (výjezdové základny Stříbro a Kralovice), v roce 2012 se stal naším kmenovým lékařem. Celých deset let působil ve výjezdových skupinách RLP, RV i ve stříbrské ordinaci lékařské pohotovostní služby.
 I ve svých sedmdesáti letech byl mimořádně vitální, což se mu ironií osudu stalo osudným. Zhruba před měsícem se stal účastníkem dopravní nehody, kdy jej jako cyklistu srazilo auto. Z utrpěného zranění se bohužel zcela nezotavil a ve středu 23.11. kolem poledne dobrovolně a definitivně odplul cháronovým přívozem „na druhý břeh“.
 Honzíku, zachránil jste mnoho lidských životů, řadě pacientů jste pomohl i vlídným slovem a přátelským přístupem. Snad Vás už nic nebolí a usmíváte se našemu zdejšímu lidskému pachtění. S úsměvem na tváři si Vás také budeme navždy pamatovat.
 Díky za Vaší práci a čest Vaší památce!

Za ZZS PK Vítězslav Sladký 

šp