Aktuálně 2024

Hlavní sestra ZZS PK Jana Průchová si veze z Mikulova významné ocenění

Je dobrou duší plzeňské záchranky. Hlavní sestra ZZS PK Mgr. Jana Průchová převzala na Brněnských dnech urgentní medicíny ocenění za významný přínos v oblasti PNP.

Není snad člověka ze zdravotnické branže na Plzeňsku, který by Janu neznal. Na ZZS PK (tehdy ÚSZS Plzeň) přišla jako výjezdový sestra, když před tím působila u záchranné služby ASČR Škoda Plzeň a také u letecké záchranné služby AČR v Líních. Brzy se stala staniční sestrou, poté vedoucí sestrou oblasti Plzeň a nakonec byla v roce 2005 jmenována hlavní sestrou celé ZZS PK. Na této pozici působí nepřetržitě dodnes, tedy neuvěřitelných 19 let.

My, co potkáváme Janu téměř po celou dobu jejího působení na záchrance, žasneme, že díky své práci, studiu a koníčkům nestihla vůbec zestárnout. Práce jí prostupuje do soukromého života, a naopak. Sluší se připomenout, že v nedávné době zachránila jako náhodná kolemjdoucí v civilu život ženě s náhlou zástavou oběhu přímo na ulici v okrajové části Plzně. Pro řadu kolegů je vrbou, které se jdou svěřit se svými těžkosti. Vyjmenovávat dlouholeté pracovní zásluhy by bylo příslovečným nošením dříví do lesa. Přestože právě les a přírodu Jana miluje. Tráví tam mnoho času jak se svou rodinou a vnučkami, tak s roztomilou fenkou Chodského psa Coralinkou.

Jani, gratulujeme k ocenění a přejeme celé Tvé rodině hodně zdraví a úspěchů.

Vítězslav Sladký a kolektiv ZZS PK

 

mikulov 1

 

Mikulov 2