Aktuálně 2018

Řidiči a řidičky tramvají navštívili krajské záchranáře

 Aktualizováno: 13. leden patřil v sídle krajských zdravotnických záchranářů na Klatovské třídě v Plzni řidičům a řidičkám plzeňských tramvají. Zaměstnance Plzeňských městských dopravních podniků na prohlídku pozval tiskový mluvčí ZZSPk Martin Brejcha.

 "Myšlenka vznikla ze skutečnosti, že de facto s plzeňskými tramvajáky sdílíme koleje. Na přecpaných městských třídách je to totiž mnohdy jediné místo, kudy může spěchající sanitka projet," říká mluvčí zdravotnických záchranářů Martina Brejcha. A dodává, že se řidiči tramvají opravdu snaží včasným zastavením nebo popojetím uvolnit záchranářům cestu.

 Řidiči i s rodinnými příslušníky a dětmi si prohlédli nejen samotné zázemí zdravotnické záchranné služby na Klatovské třídě, ale samozřejmě také ostré zásahové vozy, s nimiž záchranáři vyjíždějí přímo za svými pacienty. Účastníky čekal také krátký výklad o historii a činnosti ZZSPk. Mnoho dotazů směřovali děti i dospělí na činnost zdravotnického operačního střediska, kam denně míří téměř dvě stovky tísňových volání z celého Plzeňského kraje. Na toto režimové pracoviště mohli dopraváci nahládnout přes skleněnou přepážku. Neméně atraktivně působily i speciální automobily pro případy větších neštěstí s hromadným postižením osob, prostředky Bio hazard týmu, které záchranáři mají k dispozici pro vysoce infekční pacienty či inkubátor pro převoz novorozenců s nízkou porodní hmotností.

 Na záchranku následně dorazilo poděkování od jednoho z řidičů:

 "13. ledna 2018 jsem se jako řidič tramvaje PMDP na Vaše pozvání zúčastnil se svými kolegy a rodinnými příslušníky exkurze ve středisku ZZSPK v Plzni. Velice nás zaujal Váš poutavý a zajímavý výklad, ve kterém jsme se dověděli mnoho nových informací a viděli spoustu věcí ze zákulisí fungování záchranné služby. Velice Vám děkujeme za přátelský a trpělivý přístup a ochotu, s jakou jste odpovídal na naše dotazy. Velice si ceníme náročné práce všech zaměstnanců záchranné služby," napsali svému průvodci Martinovi Brejchovi Jaroslav a Angelika Psotovi.

 Dopraváci pak na oplátku přislíbili záchranářům prohlídku tramvajového depa v Plzni na Slovanech.