Aktuálně 2018

Bio Hazard tým cvičí na Šumavě

Po tři dny cvičí Bio Hazard tým Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v rekreačním areálu Malá Paříž na Šumavě.

 Akce začala včera a potrvá až do pátku. Krajští záchranáři s ostatními složkami budou nacvičovat praktickou i teoretickou průpravu v ošetřování vysoce infekčních pacientů. Během soustředění již zazněly zajímavé přednášky doc. MUDr. Dalibora Sedláčka CSc. z Infekční kliniky FN Plzeň, Ing. Miloslava Beneše z Oddělení krizového managementu FN Plzeň a Bc. Martina Brejchy ze ZZSPk. Celého programu se osobně účastní i ředitel ZZSPk MUDr. Bc. Pavel Hrdlička a primářka MUDr. Jana Vidunová,MBA.

 Dnes se všichni účastníci věnují až do třinácti hodin volnočasovým aktivitám. V této souvislosti děkují Ski areálu Železná Ruda - Špičák za bezplatné poskytnutí permanentních lyžařských jízdenek. Záchranáři oceňují, že jim krom náročného výcviku bylo umožněno si zalyžovat v krásné přírodě šumavského sportovního centra. Od čtrnácti hodin až do pozdního večera účastníci pokračují odborným programem.

Špičák 

Ilustrační foto: Ski a Bike Špičák