Aktuálně 2018

PDUM: Po dva dny byla Plzeň hlavním městem zdravotnických záchranářů

 Sedmé Plzeňské dny urgentní medicíny jsou historií. Celostátní konference s mezinárodní účastí, tradičně pořádaná Zdravotnickou záchrannou službou Plzeňského kraje, po hektickém programu dnes po poledni skončila. 

 I druhý den přinesl celou řadu zajímavých témat. Přednášející hovořili nejdříve o kardiopulmonální resuscitaci (předsedali prof. MUDr. Richard Rokyta, Ph.D., MUDr. Aleš Křiváček), poslední blok pak vyplnila tzv. varia, tedy přednášky na nejrůznější náměty (řídili doc. MUDr. Jarmila Drábková, CSc., prim. MUDr. Ondřej Franěk). Účastníci si se zájmem poslechli například jak postupovat u traumat z visu, jaká jsou bezpečnostní rizika práce výjezdových skupin ZZS či zda se dočkáme světla na konci tunelu ve vzdělávání operátorů zdravotnických operačních středisek.

 Skvěle připravenou konferenci ukončila diskuse nad zmíněnými tématy, která ještě pokračovala v hotelové restauraci i před Parkhotelem. Opět se ukázalo, že zdravotničtí záchranáři chtějí a umějí o své náročné práci přednášet i diskutovat. Všichni pak poděkovali organizátorům PDUM i všem podporovatelům z řad sponzorů za zdařilý průběh kongresu. Sedmý ročník PDUM skončil, ať žije ten osmý!

PDUM 6  PDUM 9  PDUM 8

PDUM 7  PDUM 10  DSC 0103 2


Text: Vítězslav Sladký

Foto: Martin Brejcha a Vítězslav Sladký