Aktuálně 2018

Krajský půlmaraton Plzeňského kraje zaměstnal zdravotnické záchranáře

Plné ruce práce měli krajští zdravotničtí záchranáři během dnešního Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje, kterého se zúčastnilo na dva a půl tisíce běžců, z nichž 1.600 startovalo v hlavních závodech.

 Letošní ročník poznamenaly extrémně vysoké teploty, které dosahovaly až sedmadvaceti stupňů. Někteří ze závodníků přecenili své síly a podcenili dostatečný příjem tekutin, takže výjezdové skupiny Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje museli ošetřit 15 běžců, z nichž osm transportovali k dalšímu ošetření do plzeňských nemocnic. Ve všech případech se jednalo o kolapsové stavy z horka a celkového vyčerpání.

 Tradiční běh vede ze Škodalandu skrz Litice, Šlovice, Dobřany, Lhotu a Valchu zpět do Plzně. Závod se běží po silnicích a zpevněných cyklotrasách a je určen pro pravidelně sportující jedince. Ostatní, kteří nemají dostatek sil na půlmaraton, mají možnost přihlásit se na jednu z kratších tras, a to krajskou pětku a krajskou desítku, případně štafetu. Pro nejmenší jsou v areálu Škodaland připraveny běžecké závody a doprovodné aktivity.

Text: Vítězslav Sladký
Foto: Antonín Pojeta 

MAR 2  MAR 3  MAR 1