Aktuálně 2018

Záchranáři bděli nad sprinty naleštěných Mustangů

V sobotu 12. května 2018 zajišťovala výjezdová skupina RZP z VZ Vlčice již poněkolikáté zdravotnický dozor na automobilové akci Ford Mustang Sprinty na letišti ve Tchořovicích u Blatné.

 Během jedinečného závodu představili účastníci návštěvníkům svoje nablýskané stroje hned v několika kategoriích: Veteráni s povolenými dobovými úpravami (VAB RACE), veteráni stavby a nedobovými úpravami (VX RACE), současné vozy do maximálního počtu šesti válců (V6 RACE), současné vozy s osmiválcovými atmosférickými motory do objemu 4.950 litru (V8 RACE), současné vozy s osmiválcovými přeplňovanými motory do objemu 4.950 litru a/nebo s osmiválcovými atmosférickými motory nad öbjem 4.950 litru (V8 5.0 RACE), současné vozy s vyšším počtem válců než 8 a /nebo s osmiválcovými přeplňovanými motory nad objem 4.950 litru (V8 5.0+ RACE).
 Počasí se v sobotu opravdu vydařilo a na akcii dorazilo kolem 1.500 diváků. Všech 1.500 vstupenek bylo na konci závodu slosováno. Divačka s výherní vstupenkou bude mít jedinečnou možnost si na dobu dvou dnů zapůjčit a otestovat jednoho z Mustangů. Během celého programu naše výjezdová skupina ošetřila jedno dítě s kolapsovým stavem. Malého pacienta si následně převzala VS RLP Blatná. Řada příznivců rychlých kol si také prohlédla naší sanitku a její vybavení.

Text: Marie Kokošková, Vítězslav Sladký
Foto: Marie Kokošková

IMG 4180  IMG 4141  IMG 4163