Aktuálně 2018

V Sušici proběhl tradiční Den IZS

 Sušický Den IZS patří k tradičním akcím, na nichž se prezentuje integrovaný záchranný systém. Nejinak tomu bylo i během letošní akce, která proběhla pod názvem "Den IZS Sušice 2018".

 Ta je určena nejen pro žáky mateřských a základních škol ze Sušicka, ale i pro širokou veřejnost. Jejím cílem je přiblížit nejen dětem sledovanou problematiku ochrany obyvatelstva a zároveň hravou formou oživit teoretický výklad z vyučovacích hodin. Krom hasičů a policistů se sušického Dne  IZS aktivně účastnily i Horská služba a výjezdová skupiny RZP krajských zdravotnických záchranářů.

 Záchranáři ZZS Pk veřejnosti předvedli, jak se správně chovat u člověka v bezvědomí. Na resuscitačním modelu ukázali, jak účinně provádět laickou KPR i další život zachraňující úkony. Návštěvníci včetně dětí si prohlédli sanitku a její vybavení. Během zmíněných ukázek se záchranáři museli vypořádat s množstvím všetečných otázek.

 Třešničkou na dortu se pak stala fingovaná dopravní nehoda se dvěma zraněnými, jejich vyprošťování a následné ošetření. Veřejnost tedy viděla všechny složky IZS v "akci". Poté zdravotničtí záchranáři ještě předvedli součinnost v terénu s Horskou službou. Den s IZS vzbudil zaslouženou pozornost a proto je pravděpodobné, že se uskuteční i napřesrok.

Foto: Jakub Zvardoň

Text: Vítězslav Sladký, Jakub Zvardoň 

Sušice 1  Sušice 2  Sušice 3


Zdroj: https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/den-izs-v-susici-nabidne-evakuaci-osob-i-zadrzeni-pachatele-psem-20170522.html