Aktuálně 2018

Tachovští záchranáři nadchli děti na táboře v Boněticích

Letní dětské tábory se těší opět velkému zájmu, takže na některých z nich dětem prezentují svojí práci i krajští zdravotničtí záchranáři. Tradičně se tak děje například v Boněticích na Tachovsku.

 Zde předvádějí svojí činnost všechny složky IZS už několik let a naše ZZS Pk nebyla letos výjimkou. Na dětském táboře, který je rozdělen do dvou turnusů, je vždy kolem 200 - 250 dětí různých věkových kategorií, takže zde existuje obrovský potenciál k edukaci školáků. Toho záchranáři z výjezdové základny v Tachově plně využili. Na místě byla předvedena nejen technika, konkrétně zásahový vůz Mercedes Benz Sprinter Genios s vybavením. Děti si také vyzkoušely základy resuscitace a obecně se učily, jak přistupovat k lidem v bezvědomí a jak rozeznat, zda postižená osoba byla stižena náhlou zástavou oběhu i jak ji mohou pomoci. Teoretický výklad doplnila praktická simulace na figuríně, nácvik zotavovací polohy si pak malí "záchranáři" vyzkoušeli sami na sobě. Samozřejmě nechybělo velké množství více či méně "zákeřných" dotazů, na které záchranáři trpělivě odpovídali. 

 Vzhledem k tomu, že pořadatelé tábora a především děti samotné byly akcí nadšeny, je více než pravděpodobné, že se záchranáři z Tachova vypraví do Bonětic i napřesrok.

 Foto: Jan Habrdle
 Text: Jan Habrdle, Vítězslav Sladký

Bon 1  Bon 2

Bon 3  Bon 4