Aktuálně 2018

Krajští zdravotničtí záchranáři vyjížděli během vánočních svátků k 415 případům

Během tří vánočních svátků uskutečnili záchranáři Zdravotnické záchranné služby ZZS PK 415 výjezdů k pacientům.

 Na Štědrý den vyjížděla záchranka 125 krát, na Boží hod 160 krát a na Štěpána 130 krát. Počtem výjezdů se tak letošní Vánoce nevymykaly běžnému průměru.

 I během svátků došlo k několika dopravním nehodám, které si naštěstí tentokrát nevyžádaly žádný lidský život. Asi nejzávažnější se stala včera po patnácté hodině Na Vysoké u Dobřan, kde osobní automobil Hyundai řízený osmdesátiletým seniorem vylétl ze silnice a narazil do stromu. Na vině mohla být zdravotní indispozice řidiče. Ten byl po vyproštění ze zcela zdemolovaného vozu převezen s těžkým zraněním na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni.

 K dalším dopravním nehodám došlo také v Nemanicích na Domažlicku, u Smolova či v Tlučné. V posledních dvou případech dokonce havarovali motocyklisté, kteří skončili s lehčím poraněním v nemocnicích. Hrozivě vypadající nehoda dvou Octávií u Losiné na Plzeňsku se nakonec obešla bez zranění.

 Nedaleko Chodské Lhoty u Chalupského potoka pak došlo 26. prosince v poledne během honu k postřelení myslivce. Muž ročník 1961 byl ve vážném stavu, ale při vědomí letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni.

 Přímo na Štědrý den došlo trochu kuriózně ke dvěma případům pokousání psem. Jeden se odehrál ve Stříbře a druhý ve Strašicích na Rokycansku. O obou případech lehce zranění skončili na chirurgických odděleních.

 Na řadu lidí také dolehly deprese a sebevražedné myšlenky. Krajští záchranáři vyjížděli během Vánoc k deseti takovým případům.

Text: Vítězslav Sladký

Foto: ZZS PK, krimi-plzen

Vysoká 3a  Vysoká 4