Aktuálně 2018

Na veletrhu ITEP se slaví 100 let České republiky

 Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje jsou už tradičně součástí veletrhu cestovního ruchu ITEP. Ten letos už počtrnácté obsadil od 20. do 22. září haly TJ Lokomotiva a představuje lákavé turistické cíle, regionální pochutiny i známé osobnosti. Připraveno je nafukovací planetárium, zábavná soutěž Putování po Zlaté stezce, prvorepublikový obývák a mnoho dalších zajímavostí.

 Zdravotničtí záchranáří zde vystavují vedle svých kolegů z IZS, tedy hasičů, policistů a městských strážníků. Návštěvníci nejenže si mohou prohlédnout speciální záchranářské vybavení, ale také mají možnost vyzkoušet si pod dohledem zkušených zdravotníků oživování na resuscitačních modelech. Zajímavým postřehem je, že si laickou resuscitaci s velkým nadšením zkoušejí zejména děti, které záchranáře navíc zahrnují množstvím všetečných otázek. Na akci se vystřídají tři výjezdové skupiny RZP ve složení Veronika Mičková - Jakub Hlavatý, Václav Růžička - Petr Bodurka a Iveta Benetková - David Ibermajer.
 „Svou tradicí se veletrh ITEP řadí mezi prestižní akce v ČR, která otevírá dveře do Plzeňského kraje návštěvníkům nejen z celé Evropy. Každoročně se snažíme připravit zajímavá zpestření programu, proto i letos se mohou návštěvníci těšit na novou soutěž pro malé i velké, zajímavé hosty nebo dobový Prvorepublikový koutek, kam se budou moci posadit a nasát atmosféru tehdejší doby,“ láká návštěvníky náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová.

 Veletrh ITEP má také bohatý doprovodný program. O hudební vystoupení se postarají např. Junior orchestr, ZUŠ Plasy, Švejk-band M. B. Karpíška a další. Swingové melodie stříbrného plátna zazpíval přední muzikálový sólista DJKT Plzeň Roman Krebs. Velkou pozornost budí také autogramiády známých sportovců, cestovatelů či herců, např. Ivy Pazderkové, Sandry Pogodové, Michala Šindeláře nebo Václava Marhoula. 

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Veronika Mičková, Vítězslav Sladký 

Itep 1  Itep 3  Itep 6

Itep 2  Itep 4  Itep 5

Itep 8  Itep 7  Itep 9